12 põhjust regulaarselt õunasiidri äädikat juua

Õunasiidriäädika eelised tervisele
Õunasiidri äädikat valmistab õunamahla kääritamine, kuni suhkur muutub äädikaks. Parima efekti saavutamiseks tuleb õunad koristada keskkonnasõbralikest piirkondadest ning vedelikku ennast ei tohi kuumutada, filtreerida ega keemiliste lisanditega segada.
Suurem osa õunaäädikast ladestub pudeli põhja, nn äädika ema. Sisaldab kõige rohkem kasulikke elemente, koosneb aktiivsetest äädikhappebakteritest, mis koos hapnikuga kääritavad ka veini või muud vedelikud, mistõttu tuleks pudelit enne Kasutamist loksutada.
Lisaks tavalise õunamahla kasulikele omadustele on õunasiider äädikas on järgmised omadused: antibakteriaalne, viirusevastane, seenevastane. Seetõttu on see asendamatu vahend nahaprobleemide korral. Looduslikult hägune õunasiidri äädikas on tervisele kasulik ja võib ravida teatud haigusi.

1. Õunasiidri äädikas seedimise parandamiseks
Väikese koguse õunaäädika lisamine joogivette võib loomulikult parandada seedimist. Selleks lahjendage supilusikatäis õunasiidri äädikat suures klaasis vees, segage hästi ja jooge 15 minutit enne sööki. See stimuleerib maomahla sekretsiooni ja toit seeditakse kiiremini.
Soovitava efekti saavutamiseks on oluline kasutada toorest pastöriseerimata hägune õunaäädikat saavutada. Filtreeritud või pastöriseeritud õunaäädikas ei sisalda piisavalt ensüüme ja muid tooräädikas leiduvaid toitaineid.
Kõik looduslik õunasiidri äädikas sisaldab kasulikke mineraale. ja mikroelemendid, madala tihedusega lipoproteiinid kolesterooli alandamiseks, pektiin rasva põletamiseks, äädikhape, viirusevastane õunhape, elusad ensüümid, aminohapped ja paljud teised kasulikud toitained.
To the Seedimise parandamiseks on kõige parem süüa regulaarselt, eelistatavalt enne iga peamist söögikorda. Samuti võib see vähendada nälga ja aidata kaalust alla võtta.
2. Õunaäädikas kõrvetiste, soolehäirete ja kõhukinnisuse korral
Vees lahjendatud õunaäädika regulaarne tarbimine aitab vähendada mao happesust, mis põhjustab kõrvetisi. Oluline on mõista, et puhas õunaäädikas on kõrvetiste või maohaavandite all kannatavatele inimestele liiga happeline.
Toores õunasiidri äädikas mudas sisalduv õunakiud rahustab seedetrakti, mis aitab vähendada kõhukrambid, puhitus ja puhitus, et vältida puhitus.
Õunaäädikat võib kasutada ka kerge lahtistina, et stimuleerida soole peristaltikat ebaregulaarse kõhukinnisuse korral. Sellel ei tohiks olla lahtistavat toimet, kui roojamine on regulaarne.

3. Candida seente ennetamine ja soolebakterite normaliseerimine õunaäädikaga
Õunaäädikas on täis kasulikke happeid, mis parandavad soolefloorat. Äädik- ja õunhappel on antibakteriaalsed, antimikroobsed ja seenevastased omadused ning need võivad aidata piirata Candida levikut soolestikus, mis tekib suure suhkrutarbimisega.
4. Immuunsüsteemi tugevdamine õunaäädikaga
Soolefloora on väga tihedalt seotud meie keha immuunsüsteemiga. Ja paljudel juhtudel on kasulike bakterite kasvuks soodsate tingimuste loomine mõttekas teie üldise tervise parandamiseks. Selle vastu võib aidata õunaäädikas.
Lisaks aktiveerib toores, filtreerimata õunaäädikas lümfisüsteemi, aidates puhastada lümfisõlmi ja vedeldada lima kehas. Aja jooksul võib see leevendada kõhukinnisust, suurendada vastupanuvõimet külmetushaigustele ja leevendada allergiaid.

5. Reguleerige veresuhkru taset õunasiidri äädikaga
Õunaäädikas sisaldab äädikhapet, mis aeglustab lihtsüsivesikute seedimist ja seega reguleerib veresuhkru taset.
Toorõunaäädika hüpoglükeemilist toimet on demonstreeritud mitmetes uuringutes: “Äädikas võib oluliselt parandada söögijärgset (tekib pärast sööki) insuliinitundlikkust ja insuliinitundlikkust insuliiniresistentsetel isikutel… Seega on äädika toime sarnane akarboosiga või metformiin (diabeediravimid)”
< h2 align="left">6. Õunasiidri äädikas kõrge vererõhu vastu
Mõned loomkatsed on näidanud, et õunasiidri äädikas võib alandada kõrget vererõhku ning Interneti-foorumites on palju teateid selle kasutamisest just sel eesmärgil.
On võimalik, et toores õunasiidri äädikas suurendab lämmastikoksiidi tootmist, mis aitab lõdvestada veresooni. Lisaks on õunasiidri äädikas positiivne mõju südame-veresoonkonna süsteemile, mis loomulikult viib aja jooksul kõrge vererõhu languseni.

7. Keha puhastamine õunasiidri äädika abil
Õunasiidri äädikas on positiivsete tulemustega populaarne detox-aruannete koostisosa. Lisaks juba mainitud organismi puhastavatele eelistele puhastab veega lahjendatud toores ja filtreerimata õunaäädikas maksa.
Supilusikatäis õunaäädikat suures klaasis vees enne iga sööki kasutatakse sageli igapäevaseks ennetavaks keha puhastamiseks ja detox soovitatavaks. Mõnel juhul võib puhastamiseks kasutada rohkem äädikat, kuid sel juhul on parem konsulteerida professionaaliga.
8. Kaalust alla õunaäädikaga
Äädikhape takistab rasvade kogunemist organismis üldiselt ja eriti maksas. Kõrge pektiinisisaldus vähendab toidust saadava rasva imendumist.
Õunasiidri äädikas vähendab ka näljatunnet ja vähem toitu annab söögikorral täiskõhutunde. Muidugi, kui loodate, et vaid 1 supilusikatäis äädikat päevas aitab teil kaalust alla võtta, siis eksite. Ainult terviklik lähenemine on tõhus.

9. Kõrvaldage halb hingeõhk õunasiidri äädika abil
Looduslikus õunasiidri äädikas sisalduvad happed tapavad suus baktereid, mis põhjustavad halba hingeõhku. Saate seda kasutada ka suu loputamiseks, kui pesete oma nägu hommikul ja õhtul.
10. Nahavitamiinid õunaäädikas
Õunaäädikas tasakaalustab naha pH väärtust ja seda on pikka aega soovitatud naha toonikuna. See võib aidata ravida ka selliseid nahahaigusi nagu akne, eriti kui seda kasutatakse regulaarselt nii sees- kui välispidiselt.
11. Õunasiidri äädikas võib aidata jalakrampide ja väsimuse vastu
Õunasiidri äädika tarbimine võib suurendada kaaliumisisaldust kehas, põhjustades jalakrampe ja kroonilist väsimust.
12. Vastupidavus ja energia õunasiidri äädikas
Toores ja filtreerimata õunasiidri äädikas on juba ammu tuntud tooniku ja energia andjana. Igapäevasel tarbimisel tõstab vastupidavust.
Õunaäädikas on muuhulgas asendamatu abimees toiduvalmistamisel, seda lisatakse salatitesse, teedesse, marinaadidesse, erinevatele kastmetele ja kastmetele.< /p>